Obliba přípravků z léčivých rostlin

I když vyspělé západní země nemají nouzi o nejmodernější léčebné postupy a produkty, obliba přípravků na bázi léčivých rostlin stále nartůstá.

Ve Spojených státech, kde se vedou statistiky o spotřebě těchto přípravků od roku 1950, byla zveřejněna studie, která potvrzuje, že zhruba třetina dospělé populace USA pravidelně užívá přípravky z léčivých rostlin. Mezi deseti nejpopulárnějšími jsou třezalka, ženšen, ginkgo, ostropestřec, echinacea, česnek, sója a brusinky. V Austrálii užívá pravidelně podobné produkty až 50% populace.  A v oblibenosti těchto přípravků nezaostává ani Evropa.


Evropa patří mezi tradiční země, kde jsou léčivé rostliny součástí ať už prevence nebo i léčby. Především Francie a Německo. Tyto dvě země společně spotřebují 70% všech přípravků na bázi léčivých rostlin prodaných v Evropské Unii. Ve Spojeném království Velké Británie a Irska narostla spotřeba přípravků z léčivých rostlin mezi lety 1999 a 2004 o zhruba 50%.

Co je příčinou rostoucího zájmu o léčivé rostliny a jejich účinek?
Jistě svou roli sehrává určité všeobecné zklamání z přínosů konvenční medicíny

Zároveň se tato deziluze spojila s renesancí zájmu a „přírodní“ zdravý styl života.

Lidé vyžadují nejvyšší kvalitu těchto přípravků. Léčivá rostlina (byť ji „ vymyslela“ příroda), pokud opravdu tělu pomáhá, tak musí mít vysokou kvalitu a je vhodné se o jejím užívání poradit s odborníkem, nejlépe s lékárníkem.
 

Partneři

  

Novinky

Léčivé rostliny a fytoterapie

Léky z léčivých rostlin jsou známy pod mnoha názvy jako například rostlinné léky, rostlinné produkty, rostlinné léčivé produkty, fytomedikamenty, fytoterapeutické látky, či fytofarmaceutika.
Jak by to tedy mělo být správně?

Kontakt

Expharma s.r.o.
Dlouhá 36
110 00 Praha 1

Kancelář:  + 420 725 873 373

Hlášení nežádoucích účinků: 602 613 465

www.expharma.eu
info@expharma.eu

Více kontaktů